Pale FDP

Pale przemieszczeniowe – FDP (Full Displacement Piles)

Pale FDP

Wykonywanie pali FDP polega na wkręceniu w grunt głowicy przemieszczeniowej na głębokość odpowiadającą długości projektowej pala. Wkręcanie odbywa się w specjalny sposób ­w jednym cyklu, bez wyjmowania narzędzia. Dzięki specjalnej konstrukcji świdra ilość wynoszonego urobku jest niewielka a cały urobek zostaje rozepchnięty w otaczający grunt, chroniąc otwór i otaczający grunt przed rozluźnieniem oraz powodując dogęszczenie ośrodka gruntowego.

Pale FDP
Pale FDP

Po osiągnięciu zamierzonej głębokości, głowicę przemieszczeniową podciąga się z równoczesnym wtłaczaniem przez rurę rdzeniową specjalnie dobranej mieszanki betonowej. Prędkość wyciągania głowicy jest dostosowana do wydajności podawania mieszanki, tak aby przez cały czas formowania pala zapewnić wymagane jej nadciśnienie. Dzięki temu beton szczelnie wypełnia przestrzeń pod głowicą.

Ciśnienie mieszanki betonowej utrzymuje stateczność otworu i zapewnia dobre zespolenie trzonu pala z gruntem. Po wyjęciu głowicy, w świeżą mieszankę wprowadza się szkielet zbrojeniowy o długości zbliżonej lub mniejszej od głębokości otworu. Szkielet zbrojeniowy jest wprowadzany przez wciskanie (pod własnym ciężarem, grawitacyjnie albo przy wibrowaniu lekkim wibratorem elektrycznym).

Zastosowanie pali pali FDP – technologię FDP wykorzystuje się do:

  • posadowienia budynków, hal i innych budowli.
  • do posadowienia obiektów mostowych, jak również
  • do wzmocnienia podłoża w budownictwie drogowym i obudowy wykopów.
Pale FDP
Pale FDP

Kontakt

Biuro - Siedziba główna: ul. Legionów 2, 82-300 Elbląg

Tel.: +48 55 236 33 66

Kom. +48 607 073 680

info@budokop.pl

Budokop Wojciech Sukow

ul. Pasłęcka 9
82-300 Elbląg
NIP / VAT : PL 578 195 03 47

Budokop Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Pasłęcka 9
82-300 Elbląg
NIP: 578 311 04 85